نام گزاری سال جدید توسط مقال معظم رهبری

نام گزاری سال جدید توسط مقال معظم رهبری

آغاز سال جدید و نام گزاری شعار سال با نام "رونق تولید"توسط مقام معظم رهبری

چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گرامی باد

چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گرامی باد

چهلمین سالگردپیروزی انقلاب شکوهمندجمهوری اسلامی ایران گرامی باد

یکم شهریور سالروز بزرگداشت حکیم بزرگ، ابوعلی سینا و روز پزشک گرامی باد

یکم شهریور سالروز بزرگداشت حکیم بزرگ، ابوعلی سینا و روز پزشک گرامی باد

30 فروردین سالروز تولد حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی مبارک

30 فروردین سالروز تولد حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی مبارک

World Health Day, 7 April 2017: Depression: Let

World Health Day, 7 April 2017: Depression: Let's talk

موضوع کمپین روز جهانی بهداشت (سلامت): "افسردگی" (بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم)

افتتاح بخش جدید زایمان فیزیولوژیک

افتتاح بخش جدید زایمان فیزیولوژیک

افتتاح بخش جدید زایمان فیزیولوژیک

افتتاح بخش جدید زایمان فیزیولوژیک

اخبار

مراسم تقدیر به مناسبت روز ملی حجاب برتر

مراسم تقدیر از همکار سرکار خانم سمیه سروش به مناسبت روز ملی حجاب برتر به نمایندگی از بانوان محجبه سطح شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه برگزار کردید.

شنبه 22 تیر 1398

جلسه تقدیر و تشکر

جلسه تقدیر و تشکر از دست اندر کاران برنامه کنتر فشار خون بالا در دفتر مدیریت شبکه برگزار گردید.

چهارشنبه 19 تیر 1398

جلسه بررسی هماهنگی ارائه آمار کنترل فشار خون بالا

جلسه بررسی هماهنگی ارائه آمار و میزان پیشرفت کنترل فشار خون بالا در دفتر مدیریت برگزار گردید.

سه‌شنبه 4 تیر 1398

بازدید مدیر شبکه از ایستگاه های کنترل فشار خون بالا

مدیر شبکه از ایستگاه های کنترل فشار خون بالا در سطح شهرستان قروه بازدید نمودند.

دوشنبه 27 خرداد 1398

بسیج ملی کنترل فشار خون بالا

به مناسبت بسیج ملی کنترل فشار خون بالا مهندس معتمدی رئیس مرکز بهداشت در مراسم نماز جمعه (مسجد جامع)شهرستان قروه ایراد سخن نمودند.

دوشنبه 27 خرداد 1398

بازدید سر زده ریاست محترم دانشگاه از بیمارستان شهید بهشتی قروه

ریاست محترم دانشگاه به همراه مدیر حراست از بیمارستان شهید بهشتی قروه به طور سر زده بازدید نمودند.

دوشنبه 20 خرداد 1398

فشار خون بالا

با حضور اکیپهای فشار سنجی در محل نمازگزاران عید سعید فطر از آنها فشار سنجی بعمل آمد.

شنبه 18 خرداد 1398

بسیج ملی کنترل فشار خون بالا

در راستای طرح بسیج کنترل فشار خون بالا مهندس معتمدی در مسجد شهر دلبران سخنرانی نمود.

شنبه 18 خرداد 1398

جلسه بررس و جمع آوری آمار فشار خون

جلسه بررسی و جمع آوری آمار بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در فتر مدیر شبکه برگزارگردید.

دوشنبه 13 خرداد 1398

جلسه در بخشداری دزج

برگزاری جلسه در بخشداری دزج با حضور دهیاران در خصوص نحوه اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا انجام شد.

دوشنبه 13 خرداد 1398
گزارش روز
 شهرستان قروه ایستاده بر مسیرتوسعه بخش بهداشت ودرمان

گزارشی از( سرکارخانم مومنی)

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان قروه در مراسم بهره ‌برداری از طرح توسعه دیالیز قروه اظهار داشت: بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی قروه در سال 71  با 7 تخت آغاز به کار کرده است.

صادق ابراهیمی با بیان اینکه امروز تعداد تخت‌های فعال این بخش به 14 تخت ارتقاء یافت، افزود: برای توسعه و تعمیر و نیز تهیه تجهیزات این بخش، 5 میلیارد و 700 میلیون ریال از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کردستان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه با توسعه این بخش، بیماران نیازمند دیالیز از مراجعه به شهرستان‌ها و استان‌های اطراف بی‌نیاز شده‌اند، افزود: 2 تخت از 14 تخت موجود در این بخش توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی تامین شده است.

ابراهیمی افزود: هم‌اکنون 25 بیمار دیالیزی در شهرستان قروه وجود دارد که در دو شیفت صبح و عصر و هر بیمار سه روز در هفته به این واحدها مراجعه و خدمات مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

به گفته این مسئول، هم‌اکنون 20 نفر از خیرین شهرستان عضو انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند که بر اساس توان مالی خود، کمک‌های مادی و جنسی خود را برای تامین هزینه‌های جاری و درمانی بیماران‌، به آنان اهدا می‌کنند.

 ابراهیمی با بزرگداشت دهه فجر، اظهار داشت: ‌یکی از افتخارات غرورآفرین جمهوری اسلامی ایران، رشد روز افزون و حضور فعال کشور در عرصه‌های علمی است، که حوزه سلامت نیز در این راستا شکوفایی قابل توجهی داشته است.

به گفته این مسئول، رفع کامل نیاز کشور به جذب پزشک خارجی و همچنین تغییر و تبدیل کشور به قطب منطقه‌ای توریسم سلامت و پذیرش و درمان بیماران خارجی در انواع بیماری‌ها و همچنین دستیابی به دانش کشت سلول‌های بنیادین، قرار گرفتن در ردیف کشورهای برتر پیوند کلیه و درمان بیماری‌های چشمی، کسب تجارب ارزشمند برای مقابله با انواع عوارض و بیماری‌های ناشی از عوامل شیمیائی، بخشی از مهمترین دستاوردهای نوین بخش پزشکی کشور است.

فرماندار قروه هم در این مراسم با اشاره به رنج و دردی که بیماران دیالیزی متحمل آن می‌شوند، گفت: باید حرکت ما به سمت و سویی باشد که در مرحله اول به کاهش آمار بیماری و پیشگیری از آن و سپس به درمان نیازمندان و بیماران پرداخته شود.

شعبان سپهر افزود: پس از انقلاب اسلامی تحول بزرگی در کشور ایجاد شد که به واسطه آن اکنون یکی از قطب‌های ‏تحقیقات، فناوری، ‏سلامت و آموزش بهداشت در منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه با رشد این علم و فناوری، امروز در حوزه سلامت از حضور پزشکان خارجی بی‌نیاز شده‌ایم، گفت: در ‏بخش آموزش ‏پزشکی با توسعه کمی و کیفی، دانشجویان بسیاری در رشته‌های ‏مختلف پزشکی پرورش یافته‌اند که ‏دیگر هیچ نیازی به وارد کردن فارغ‌التحصیل از کشورهای دیگر نداریم‎‏.‏‎

رئیس بیمارستان شهید بهشتی قروه در مراسم کلنگ‌زنی طرح توسعه بخش جراحی بیمارستان قروه اظهار داشت: این طرح فاز دوم اتاق عمل بیمارستان شهید بهشتی است که با هدف افزایش تعداد تخت‌های فعال جراحی انجام می‌شود.

حسن مخدومی با بیان اینکه این طرح در زمینی به مساحت 350 مترمربع اجرایی می‌شود، افزود: با اجرای این طرح تعداد اتاق‌های عمل بیمارستان از 4 اتاق به 7 اتاق افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیات اینکه ماهانه به طور متوسط 600 عمل جراحی در این بیمارستان انجام می‌شود، افزود: بیشترین آمار جراحی به جراحی چشم، ارتوپدی و زنان اختصاص دارد.

به گفته این مسئول، برای جراحی چشم، قروه از قطب های برجسته در سطح استان کردستان و استان‌های همجوار است که بیماران برای درمان و جراحی خود به این بیمارستان مراجعه می‌کنند و حتی از سلیمانیه عراق نیز افرادی به این منظور با مراجعه به بیمارستان شهید بهشتی، ویزیت و درمان شده‌اند.

 وی یکی دیگر از دلایل اجرای طرح توسعه اتاق عمل در این بیمارستان را افزایش تعداد متخصصین در این بیمارستان اعلام کرد و افزود: امسال 7 پزشک متخصص به مجموع پزشکان این بیمارستان افزوده شده است که با این تعداد متخصصین به 35 پزشک رسید.

مخدومی افزود: جراحی کلیه و مجاری ادراری و گوش و حلق و بینی از امسال با حضور متخصصین جراحی در این بیمارستان قابل انجام است.

وی با بیان اینکه جراحی‌های زیبایی نیز به مجموع جراحی‌ها افزوده شده است، افزود: در حال حاضر به غیر از بخش مغز و اعصاب، تمامی بخش‌های مورد نیاز در این بیمارستان فعال است.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی قروه، اعتبار مورد نیاز برای احداث و تجهیز اتاق عمل جدید در این بمیارستان را 10 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تمامی تلاش ما برای حفظ رضایتمندی بیمارستان و همراهان آنان است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 142 تخت فعال در این بیمارستان به بیماران خدمات ارائه می‌دهد، افزود: متوسط مراجعین به این بیمارستان در بخش‌های بستری، سرپایی، گرافی و دیگر خدمات بهداشتی و درمانی 17 هزار مورد در ماه است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قروه در مراسم راه‌اندازی سامانه نوبت‌دهی اینترنتی بیمارستان قروه ، اظهار داشت: این سامانه با هدف اختصاص و ثبت نوبت مراجعه بیماران از راه دور (اینترنت) در زمینه ارائه خدمات‌دهی دولت الکترونیک پیاده‌سازی شده است.

صادق ابراهیمی افزود: این سامانه جدید نوبت‌دهی اینترنتی با قابلیت‌ها و امکانات بیشتر، سهولت جستجو نوبت‌ها در گروه‌های تخصصی پزشکی و به تفکیک متخصصین را داراست و در آینده نزدیک نیز امکان نوبت‌دهی تلفنی و پیامکی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیمارستان شهید بهشتی قروه سومین بیمارستان استان پس از بیمارستان‌های بعثت و توحید سنندج است که به این سامانه مجهز شده است، افزود: پس از ثبت‌نام بیماران، پیامکی برای بیمار و پزشک متخصص ارسال و زمان ویزیت به وی اطلاع داده می‌شود.

ابراهیمی هزینه راه‌اندازی این سامانه را 500 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد
گزارشی ازبرپایی نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت در شهرستان قروه

برپایی نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت در شهرستان قروه

--- زیبا امیدی فر---

 

نمایشگاه پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت در شهرستان قروه برگزار شد. این نمایشگاه که از 31 اردیبهشت  تا نهم خرداد ماه ادامه دارد در راستای اجرای سیاست های کلی جمعیت که توسط  مقام معظم رهبری  ابلاغ گردیده با هدف افزایش نرخ باروری توسط مرکز بهداشت شهرستان قروه برگزار شده است.

 رمضانی رئیس مرکز بهداشت شهرستان قروه با بیان اینکه توجه به فرهنگ جایگزینی جمعیت نیاز به شناخت باورها و اعتقادات دارد، گفت: اجرای این مهم تنها با همکاری تمامی ادارات و مردم و گذشت زمان تحقق پیدا می کند.

رضا رمضانی با اهمیت به ارتقای سطح سواد دانش بهداشتی جامعه افزود: برای ایجاد سلامت ارتقای فرهنگ و علم­آموزی در جامعه ضروری است.

وی با بیان اینکه اگر فرهنگ خود مراقبتی در جامعه محقق شود درصد عمده نیازها از سوی خود افراد پاسخ داده می شود، اظهار داشت: این موضوع مسلماً در بعد کیفیت و پویایی  جمعیت تأثیرگذار خواهد بود.

رمضانی بزرگترین سرمایه ی هر جامعه را نیروی انسانی آن جامعه دانست و گفت: روند اجرای سیاست های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری نیاز به مدیریت صحیح دارد که باید مورد توجه تمامی ادارات مرتبط وآحاد مردم باشد.

ایشان با تأکید بر اینکه جوان بودن جمعیت فرصتی برای پیشرفت جامعه است، بیان کرد: در دهه ی آینده کشور ایران با نرخ باروری موجود به سمت پیری جمعیت پیش می رود.

وی با اهمیت به نقش جمعیت جوان در راستای تحقق اهداف جامعه و افزایش نرخ باروری کلی  عنوان کرد: باید ارتقاء دانش جوانان را در راستای داشتن ازدواج شاد و پایدار محقق کرد که برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند در اطلاع رسانی و رسیدن به باورها مؤثر باشد. به خصوص اینکه بسته های آمورشی با عناوین ازدواج شاد و پایدار، تندرستی خانواده ، باروری و ناباروری، فرزند پروری، مدیریت منابع خانواده، پیام نیکبختی، سی دی های آموزشی زوجین جوان همزمان با برپایی نمایشگاه در گروه های مخاطبین به صورت رایگان توزیع شده است.

رضا رمضانی عنوان نمود رویکردهای مرتبط با سیاست افزایش جمعبت در راستای بند اول سیاستهای ابلاغی مورخ 30/02/1393 توسط مقام معظم رهبری در دراز مدت و با ایجاد نگرشهای جدید در جامعه پاسخگوی رسیدن به اهداف تبیین شده می باشد و انتظار افزایش جمعیت در کوتاه مدت دور از ذهن است.

رئیس مرکز بهداشت قروه با بیان اینکه در بحث رشد جمعیت، جمعیت سالم، پویا و بالنده از اهداف ترسیم شده منطبق با سلامت مادران و کودکان می باشد گفت: همه ی اقدامات انجام شده تا کنون در سطح شهرستان در همین راستا بوده و امید است که فعالیتها در حد مطلوبی به انتظارات موجود پاسخگو باشد که بتوانیم نرخ باروری کلی را از 85/1 به بیش از 1/2 برسانیم.

 
نظرسنجی
فعالیتهای همکاران بیمارستان شهید بهشتی شهرستان قروه را چگونه ارزیابی می کنید؟
[مشاهده نتایج]
برنامه استراتژیک شبکه بهداشت
برنامه استراتژیک شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قروه
فراخوان مناقصات اردیبهشت95
اوقات شرعی
اذان صبح: 4:31
طلوع آفتاب: 6:15
اذان ظهر: 13:24
اذان عصر: 18:35
غروب آفتاب: 20:33
اذان مغرب: 20:53
نیمه شب شرعی: 23:54
گزارش روز

افتتاح و بهره برداری از خانه بهداشت روستای شهابیه از توابع بخش سریش آباد :

--- سرکارخانم مومنی---

 

صادق ابراهیمی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه در آیین افتتاح این پروژه با اشاره به اینکه با افتتاح این پروژه تعداد خانه های بهداشت شهرستان به 58 مورد رسید افزود: در حال حاضر روستاهای پرجمعیت شهرستان با پوشش 100 درصدی از خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار هستند. که خدمات بهداشتی و درمانی در این واحدها به صورت رایگان به مردم عرضه می‌شود.

صادق ابراهیمی با بیان اینکه خانه‌های بهداشت روستایی کوچکترین واحد بهداشتی و درمانی به شمار می‌روند، افزود: این واحدها با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان نقش وی‍ژه‌ای در تامین سلامت روستاییان دارد.

وی زیربنای این واحد بهداشتی و درمانی را 97 متر مربع اعلام و اظهار داشت: با بهره‌برداری از این خانه بهداشت، 110 خانوار روستاهای شهابیه و کمال‌آباد از امکانات آن بهره‌مند شدند.

 به گفته ابراهیمی، خدمات مامایی، واکسیناسیون، بهداشت حرفه‌ای، بهداشت محیط، ویزیت رایگان پزشک عمومی و ماما از جمله خدماتی است که در این واحد ارائه می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قروه افزود: در هفته دولت امسال هم 10 خانه بهداشت روستایی در روستاهای ویهج، اوریه، شکوه‌آباد، خریله، کنگره، میهم سفلی، سرتیپ‌آباد، شیروانه و مظفرآباد صاحب خانه بهداشت شدند.

این مسئول با بیان اینکه در مراکز روستایی پرجمعیت پزشک بیتوته دارد، تصریح کرد: در دیگر روستاها نیز پزشکان به صورت «ده گردشی» خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهند.

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را گامی مهم در راستای توسعه خدمات مطلوب پزشکی و بهداشتی اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح سطح خدمات پزشکی را می‌توان در حد رایگان دانست که رضایتمندی مردم را در پی داشته است.

به گفته ابراهیمی، 16 مرکز بهداشتی و درمانی دولتی در این شهرستان فعال است که 22 پزشک در آن مستقر هستند که این تعداد پاسخگوی نیاز شهروندان است اما تا رسیدن به حد مطلوب رضایتمندی فاصله دارد که تلاش برای بکارگیری پزشکان بیشتر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ارتقای سطح سلا‌مت جامعه، به عنوان مهم‌ترین هدف نظام سلا‌مت مطرح است، گفت: از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی میزان موفقیت نظام سلا‌مت در دستیابی به این هدف می‌توان به شاخص امید به زندگی در بدو تولد، نرخ مرگ و میر کودکان زیر یک‌سال و کودکان زیر پنج سال و مرگ‌ومیر مادران درصد هزار تولد زنده اشاره کرد.

ابراهیمی افزود: انقلاب اسلامی ‌ایران تنها انقلاب دینی قرن بیستم بود که با نام اسلام و به رهبری یک رهبر دینی آگاه حرکتی اجتماعی را به سرانجام رسانید.

وی با اشاره به اینکه یکی از بخش‌هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌دچار تحولی اساسی شد بخش بهداشت و درمان بود، تصریح کرد:  با پیروزی انقلاب در قانون اساسی، دولت مکلف شد از محل درآمدهای عمومی‌ و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت‌های مالی برای تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کارافتادگی، بی‌سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و نیاز به خدمات پزشکی را برای همه ملت فراهم آورد.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان قروه، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ‌یکی از دغدغه‌های همیشگی مسئولان کشور، تامین و ارتقای سلامت افراد جامعه بوده است و در این زمینه بخش سلامت کشور با اجرای برنامه‌های مشخصی دستاوردهای چشمگیری را در نظام سلامت کشور به‌ دست آورده‌اند.